16
09

BOOT CAMP II + SIX PACK w Be Fit

– BOOT CAMP II – METABOLIC WORKOUT

 

W Be Fit pojawiły się nowe treningi!- co kryje się pod nazwą BOOT CAMP+ SIX PACK ?!

BOOT CAMP II to metaboliczny trening o wysokiej intensywności. Jest jednym z najlepszych sposobów na spalenie dużej liczby kalorii, podczas krótkiej sesji treningowej, opierający się na ćwiczeniach wielostawowych – co oznacza, że większa grupa mięśni jest zaangażowana w wykonywanie ruchów o wysokiej intensywności.

Trening BOOT CAMP jest ściśle związany z masą ciała. Zmiany prędkości ćwiczeń, od szybkiego do izometrycznego zatrzymania pozwolą Nam zwiększyć intensywność treningu.

TRENING= ‘’POZYTYWNY STRES’’

Zwiększenie siły natężenia w partiach danego ćwiczenia np. częściowy SQUAT: może przyczynić się do stymulacji hormonu wzrostu, oraz zwiększenia intensywności części układu sercowo- naczyniowego. Co to oznacza? Trening interwałowy np. SQUAT połączony z podskokiem zwiększa tempo przemiany materii przez kilka godzin po zakończonym treningu. Określa się to nadmiernym zużyciem tlenu po wysiłku. Czym więcej ‘’stresu’’ (ćwiczenia są uważane za pozytywny stres) dostarczymy naszemu ciału w czasie treningu, tym więcej czasu Nasz organizm będzie potrzebował, aby wszystkie funkcje wróciły do pierwotnego stanu. Wszystkie procesy fizjologiczne wymagają czasu i energii – spalamy kalorie nawet po treningu w stanie spoczynku.

JAK INTENSYWNE POWINNY BYĆ TRENINGI BOOT CAMP II ? ZACHOWUJĄC WYSOKĄ INTENSYWNOŚĆ?

Na treningach BOOT CAMP często powtarzam: Pracuj tak długo, aż poczujesz się niekomfortowo w komforcie, albo komfortowo w nie-komforcie ! Wtedy należy zakończyć interwał. Wiele razy w szczególności podczas treningu interwałowego monitor pracy serca nie jest prawdziwym wskaźnikiem intensywności treningu, ponieważ istnieje pewne poczucie lęku, iż zwiększa się praca serca bez konieczności dostarczenia zwiększonej ilości tlenu. Ale bez obaw! Nazwa treningu BOOT CAMP pochodzi od treningu wojskowego, jednak nie potrzebujecie przygotowania do walki! Zadaniem trenera jest odpowiednia motywacja- to fakt! Ale z uwagą na indywidualne możliwości. Ćwiczymy tak długo i z taką intensywnością na ile czujemy się na siłach, zachowując przy tym odpowiednią technikę. Wysoka intensywność treningu BC II nie oznacza jednak, zwiększenia intensywności, aż do momentu w którym poczujesz się źle. Każdy zdecyduje kiedy się zatrzymać, odpoczywaj do momentu aż poczujesz, że możesz kontynuować! Wtedy wiesz, że dałeś z siebie wszystko, po treningu jesteś usatysfakcjonowany, a trener dumny z pracy jaką włożyłeś/łaś w intensywny trening, który prowadzi Cię do osiągnięcia wyznaczonego celu, którego jesteście co raz bliżej!

GO UNTIL YOU CAN’T.  REST UNTIL YOU CAN.

 

KORZYŚCI TRENINGU METABOLICZNEGO:

  • Spalanie większej ilości kalorii
  • Spalenie więcej tłuszczu
  • Zwiększona liczba mitochondriów

 

SIX PACK: druga część intensywnego treningu, w której będziemy ćwiczyć środkową partię ciała. Głownie brzuch i grzbiet. Podczas budowania wymarzonego „SIX PACK’a” jednocześnie wzmocnimy kręgosłup. Na każdym treningu zaangażujemy do pracy wszystkie mięśnie brzucha!

Zapraszam na wspólne treningi w PIĄTKI godz. 21:00 !

Do zobaczenia!

A.