12
08

TRENER- MOTYWATOR

 

Na osiągnięcie sukcesu składa się wiele czynników. Ważne jest świadome wyznaczenie sobie celu, samodyscyplina i determinacja w dążeniu do jego osiągnięcia. Każdy cel jest inny, ale równie ważny i aby go zdobyć trzeba równie ciężko pracować. Zarówno utrata zbędnych kilogramów jak i zbudowanie masy mięśniowej wymagają ogromu ciężkiej pracy na treningach oraz litrów wylanego potu.

Trenować można o każdej porze, w każdym miejscu i bez względu na wiek. Jednak często zdarza się, że brakuje Nam odpowiednej motywacji, zaangażowania w wytrwaniu w postanowieniu osiągnięcia Naszego celu. Zapisujemy się na siłownię, kupujemy nowe buty, modny strój, a nawet torbę pełną sportowych gadżetów- nie zawsze to wystarczy. Mamy już za sobą pierwszy i kolejny trening i nagle nie wiedzieć kiedy torba ląduje w kącie, ale przecież ładnie wygląda- bo bycie ‘’FIT’’ jest teraz w ‘’modzie’’. Tracimy cały Nasz zapał z wielu powodów: często nie widzimy efektów Naszej ciężkiej pracy tak szybko jak byśmy tego chcieli- często za szybko. Brakuje Nam odpowiedniej, świadomej i mentalnej motywacji.

Tutaj właśnie z pomocą przychodzi trener, i wbrew pozorom, jak mogło by się wydawać Nasza rola trenera nie ogranicza się do przygotowania indywidualnego planu treningowego oraz kontroli techniki wykonywanych ćwiczeń. Oczywiście dobrze dobrany plan i prawidłowa technika to bardzo ważne fundamenty na drodze do zdobycia wyznaczonego celu, jednak równie ważne jest świadome i realne jego wyznaczenie, dostosowane do indywidualnych potrzeb i możliwości. Równie ważne jest odpowiednie przygotowanie mentalne nad którym trener pracuje podczas każdego spotkania, treningu czy rozmowy. Swoim zachowaniem i stylem życia daje sygnały trenującym w co wierzy i podnosi im poprzeczkę. Staje się niejako ‘’motorem napędowym’’, do dalszej pracy, której efekty i Wasza satysfakcja dają Nam trenerom energie i motywację do dalszej pracy i rozwoju.

Rolą trenera jest przygotowanie mentalne, odpowiednia motywacja, oraz oczywiście dobrze dobrany i przeprowadzony trening oraz prawidłowa technika. Równie ważne jest zaangażowanie i wsparcie w pracę trenujących- trenera, oraz determinacja w dążeniu do osiągnięcia zamierzonych efektów- Wasza satysfakcja zaś jest ‘’motorem napędowym’’ i największym wynagrodzeniem Naszego zaangażowania i współpracy. Trener personalny to nie Nasz zawód, gdzie po 8 godzinach wracamy do codzienności. To Nasza pasja, Nasz styl życia, który stale rozwijamy , motywujemy się wzajemnie i dzielimy energią, pasją, wiedzą i zaangażowaniem. My trenerzy również potrzebujemy swojego trenera, kogoś kto będzie stawiał poprzeczkę jeszcze wyżej.

Rafała zdążyliście już bardzo dobrze poznać podczas intensywnych treningów na strefie crossfit, treningów personalnych, jak i na co dzień gdzie jest do Waszej dyspozycji na terenie Be Fit gdzie służy Wam cennymi radami w treningu siłowym, jak i prawidłowej technice.

Ja jestem z Wami już od lutego, z większością z Was poznaliśmy się już bardzo dobrze. Znam Wasze możliwości i wiem, że jesteście w stanie wykonać dobry satysfakcjonujący trening, który zbliża Was dużymi krokami do osiągnięcia zamierzonego celu. Poza siłownią gdzie również służę radą i pomocą techniczną, możemy się spotkać na intensywnych treningach na Sali FITNESS: TBC oraz TRENIGU FUNKCJONALNYM, oraz na porannych Praktykach lekcji Pilates gdzie pracujemy nad mobilnością, prawidłową postawą ciała, oraz zapobiegamy bólom kręgosłupa- korygujemy wady postawy.

Wspólnie z Rafałem szykujemy dla Was kolejną niespodziankę, intensywny trening BOOT CAMP na którym poprawimy motorykę, zwiększymy wytrzymałość i odporność i przy dobrej zabawie spalimy 1000 Kcal- więcej informacji już niebawem.

A.